Rodzina św. Szarbela - parafia Rudzica

w I sobotę miesiąca dodatkowo o 6:30

DLA POTWIERDZENIA NAJLEPIEJ GODZINY MSZY ŚWIĘTEJ SPRAWDZAĆ

Rodzina św. Szarbela

Zapraszamy na spotkanie z Raymondem Naderem w naszym kościele w piątek 9 czerwca po Mszy św. wieczornej.
Raymond Nader to libański katolik, maronita, założyciel i Przewodniczący Rodziny Świętego Szarbela, członek Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce oraz dyrektor chrześcijańskiej telewizji Télé Lumière – Noursat, od 1994 roku nosi na ramieniu odcisk dłoni św. Szarbela.
Każdy, kto chciałby dołożyć cegiełkę do pokrycia kosztów przyjazdu i pobytu Raymonda Nadera w Polsce, będzie mógł to zrobić po spotkaniu. Szczegóły na stronie parafialnej w zakładce Rodzina św. Szarbela.
Raymond Nader - libański katolik, maronita, założyciel i Przewodniczący Rodziny Świętego Szarbela, członek Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce oraz dyrektor chrześcijańskiej telewizji Télé Lumière – Noursat, od 1994 roku nosi na ramieniu odcisk dłoni św. Szarbela i jako zaufany współpracownik patriarchy antiocheńskiego maronitów, kardynała Bszary Butrosa el-Raï podróżuje po całym świecie, dając świadectwo swej wiary, ewangelizując i przekazując orędzia św. Szarbela.
Rodzina Świętego Szarbela została powołana dla dzieł ewangelizacji, apostolstwa i miłosierdzia oraz dla posługi na rzecz pogłębionego odkrywania w Kościele fundamentów chrześcijańskiej duchowości. Jako taka, na mocy zatwierdzonego przez władze Kościoła maronickiego statutu, w sposób pełnoprawny odpowiada również za szerzenie na świecie kultu św. Szarbela i świętych libańskich.
Przewodniczącym Rodziny Świętego Szarbela w Polsce, na mocy oficjalnej nominacji z dnia 9 października 2019 roku, jest Aleksander Bańka – dr hab. prof. UŚ, filozof, politolog, lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej specjalizujący się w duchowości św. Szarbela, autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej, współpracownik Radia eM i Gościa Niedzielnego, członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej i przewodniczący Komisji ds. Świeckich II Synodu Archidiecezji Katowickiej.
Raymond Nader będzie przebywał w Polsce i na Słowacji w dniach 5-14 czerwca.
9 czerwca, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z Raymondem w Parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.
Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z Raymondem.
Plan wizyty Raymonda Nadera:
5 czerwca:  HLADOWCA (Słowacja),
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP - konferencja po mszy św. o godz. 17.00, nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
6 czerwca:  RACIBÓRZ,
Klasztor Annuntiata - konferencja po mszy św. o godz. 18.00,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św.Szarbela
7 czerwca:  PRZEMYŚL,
Parafia pw. Św. Teresy Klasztor Karmelitów Bosych - konferencja po mszy św. o godz. 18.00, czuwanie i nabożeństwo do św. Szarbela oraz błogosławieństwo olejkami
9 czerwca:  RUDZICA,
Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela - konferencja po mszy św. o godz. 18.00,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
10 czerwca:  WARSZAWA,
Parafia pw. Wszystkich Świętych - konferencja po mszy św. o godz. 18.00,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
11 czerwca:  RYBNIK PARUSZOWIEC
Parafia pw. św. Jana Sarkandra - konferencja po mszy św. o godz. 7.30,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
12 czerwca: PIASEK k. Pszczyny
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – konferencja po mszy św. o godz. 17.00,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
13 czerwca:  GLIWICE Sośnica,
Parafia pw. NMP Wspomożenia wiernych – konferencja po mszy św. o godz. 18.00,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
14 czerwca: TYCHY
Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny – konferencja po mszy św. o godz. 18.00,  nabożeństwo i błogosławieństwo olejkami św. Szarbela
Każdy, kto chciałby dołożyć cegiełkę do pokrycia kosztów przyjazdu i pobytu naszego Gościa w Polsce, może to zrobić, wpłacając datek na poniższe konto:
Właściciel konta: Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, ul. Różyckiego 8, 40-589 Katowice
SWIFT(BIC) CODE: INGBPLPW
Tytuł wpłaty: Wizyta Raymonda w Polsce.
Już dziś z serca DZIĘKUJEMY za modlitewne i finansowe wsparcie tej wizyty.